Gry planszowe do 50 złotych - najlepsze oferty

Gry planszowe są świetną rozrywką, niezależnie od wieku graczy. Pozwolą zintegrować znajomych, to dobra alternatywa dla gier komputerowych. Jeśli chcesz spędzić czas z dziećmi w domowym zaciszu, to gra planszowa jest idealnym powodem, by to zrobić. Gry planszowe rozwijają wyobraźnie, umiejętność analizowania działań, strategiczne myślenie. Świetnie ukazują, jaki wpływ ma losowość zdarzeń na wynik potyczki. Uczą przegrywać, a jest to umiejętność, której brakuje dzieciom w XXI wieku. W dzisiejszych czasach gry planszowe są odzwierciedleniem większości kultowych filmów, bajek i seriali, jednak nie brakuje także nowoczesnych i innowacyjnych gier. W Polsce istnieje całkiem spore grono fanów planszówek, którzy z zapałem kupują premierowe gry i recenzują je na swoich blogach. Niezależnie od tego, w jakim celu kupujemy grę planszową, powinniśmy zwrócić uwagę na ograniczenia wiekowe, ukazane na każdym opakowaniu. Górnej granicy nie ma, jednak warto zwrócić uwagę, czy nie będzie ona za trudna dla najmłodszych uczestników.

Gry planszowe - świetny sposób na spędzanie wolnego czasu

Gry planszowe to znany od setek lat świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Kilkuosobowe gry to dobra propozycja na spotkania z rodziną i znajomymi. Ponadczasowe zabawy nie wychodzą z mody i nigdy się nie nudzą. Grając z dziećmi, można je nauczyć zasad fair play i umiejętności przegrywania. W zależności od wyboru gry, można wykorzystać zabawę do nauki liczenia lub działania strategicznego. Gry planszowe to również dobry sposób na prezent. Będzie to trafiony wybór na każdą okazję bez względu na wiek obdarowywanej osoby. Choć mówi się, że planszówki bywają kosztowne, na rynku znajdziemy wiele gier poniżej 50 złotych.

Ciekawe gry planszowe do 50 zł dla osób w każdym wieku

Połączenie kart i historii szpiegowskiej - brzmi jak idealne połączenie na wieczór ze znajomymi, prawda? Świetną zabawę za niewielką cenę zagwarantuje Gra Tajniacy, znana również pod nazwą Codenames. Rozgrywka toczona jest pomiędzy dwoma drużynami, prowadzonymi przez szefów wywiadu. Zadaniem graczy jest odkrycie kryptonimów agentów ze swojej drużyny. Gry planszowe do 50 zł to również moc propozycji na rodzinne popołudnie. Superfarmer przenosi nas na farmę, na której hodujemy zwierzęta. Musimy je obronić przed wilkiem i lisem. Z biegiem gry przestaje być ona losowa - wymaga planowania i strategicznego myślenia. Pozycją obowiązkową są klasyczne Warcaby oraz słowna układanka Szarada. Gry planszowe do 50 zł to też zabawy edukacyjne, takie jak historyczna gra Polskie Państwo Podziemne. Poznajemy w niej sylwetki osób, które w czasie II wojny światowej działały w konspiracji. Kolejowy szlak: Płomienna czerwień przypadnie do gustu poszukiwaczom przygód. Zawodnicy tworzą sieć połączeń kolejowych. Rozgrywkę urozmaicają meteoryty i lawa, które mogą dodać punktów, ale mają też niszczycielską moc.

Więcej
Zwiń
Cena
Cena
Znaleźliśmy dla Ciebie 1586 produktów - zobacz najlepsze oferty

Opinie - Gry planszowe do 50 złotych