Gry planszowe - najlepsze oferty

Gry planszowe w kategorii Gry. Najtańsze oferty i najlepsze marki Rebel, Galakta, Inny, Granna, Hasbro. Porównuj sklepy i wybieraj najniższe ceny - Taniomania.
Cena
Znaleźliśmy dla Ciebie 2975 produktów - zobacz najlepsze oferty
Dixit to wesoła, rodzinna gra w skojarzenia dla od 3 do 6 osób. Wyróżniają ją niebanalne zasady i ciekawy mechanizm nagradzania punktami.

Na początku rozgrywki każdy z uczestników losuje po 6 kart z obrazkami. Następnie gracz, który w danej turze będzie bajarzem, wybiera jeden ze swoich rysunków i wymyśla skojarzenie. Może nim być cokolwiek – historyjka, słowo, dźwięk, piosenka, cytat. Teraz pozostali gracze wybierają spośród swoich obrazków ten, który ich zdaniem najbardziej pasuje i kładą przed sobą zakryty.

Bajarz dołącza do nich swoją kartę i tasuje wszystkie, a następnie układa odkryte na stole. Reszta grupy głosuje w tajemnicy, który obrazek należał do bajarza. Po typowaniu, jego wyniki są ujawniane i obliczane są punkty. Co ciekawe, bajarz nie zyskuje punktów ani w momencie, gdy żaden z graczy nie zgadł (zbyt abstrakcyjne), ani wtedy, kiedy nikt się nie pomylił (za proste).
Więcej
Zwiń
Ten, ten, no… Jing Jang!
  • Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu
  • Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna!

//- Ale tu nie ma żadnego wspólnego symbolu!
  • Na pewno jest! Ja mam marchewkę!!
  • Ej, ale nie mam, serio!!!
  • Musi być! Kostka lodu u mnie!!
  • Eeeeej!!
  • O pat
Więcej
Zwiń
Bezkonkurencyjna gra familijna z mapą Europy

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia.

Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na pokład promu przemierzającego Morze Czarne? Wzniesiesz dumne dworce w stolicach imperiów? Następne posunięcie może uczynić cię największym magnatem kolejowym Europy! Pakuj walizki, wołaj bagażowego i wsiądź do pociągu!

Wsiąść do Pociagu: Europa to druga część niezmiernie popularnej serii o wielkiej, kolejowej przygodzie. Gracze zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy i zajmować trasy kolejowe jak Europa długa i szeroka.
Więcej
Zwiń

Opinie - Gry planszowe