Polesie - najlepsze oferty

Sprawdź Polesie 10,21 ♥ Poznaj oferty na Taniomania.pl. Atrakcyjne ceny, popularne produkty i opinie użytkowników! Znajdź coś dla siebie.
Cena
Cena
Znaleźliśmy dla Ciebie 1300 produktów - zobacz najlepsze oferty
Polesie to kraina uznawana za jedną z najdzikszych, najmniej zbadanych w dawnych granicach II Rzeczypospolitej. Krzysztof Hejke od kilku już lat podróżuje na rozlewiska Polesia, dokumentując i poszukując tego, co było jego istotą od wieków. Oprócz przyrody fotografuje ocalałe wśród postkomunistycznego banału drobne enklawy historii: dwory z resztkami szlacheckiej, zaściankowej przeszłości, ostoje pamięci i zapomniane cmentarze. Poznaje miejsca ukrycia dawnych pomników powstańczych, rozebranych w noc poprzedzającą wejście armii "najbardziej wyzwoleńczej". Bywa, że dom wita go zapachem chleba z mąki gryczanej i dzieli się prastarym przepisem na pranie koszuli w popiele ugniatanym nogami. Przemieszczając się szlakami wodnymi łodzią lub kajakiem w palosadzie z trzcin, w bagiennych ostępach odnajduje starodawne barcie - kłody z pszczołami i poznaje życie historycznych pszczelarzy.
Więcej
Zwiń
„Cuda Polski” to oparta na wzorach francuskich seria Wydawnictwa Polskiego Rudolfa Wegnera wydawana w latach 1928–1939. Każdy z czternastu tomów opowiada o innym zakątku Polski, o jego historii, geografii, kulturze, przedstawia pełny obraz niezwykłych miejsc widzianych oczyma znawców tych terenów. Seria ta okazała się wielkim sukcesem edytorskim dwudziestolecia międzywojennego i choć w PRL była usuwana z bibliotek, powróciła po roku 1989 w postaci reprintów, które cieszyły się niemałą popularnością. Dzięki bogatej treści, wielu ilustracjom i kunsztownemu układowi graficznemu stanowi ona edytorską perełkę. Prezentowany tom jest reprintem książki "Polesie" A.F. Ossendowskiego z roku 1936. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustracje wydania pierwszego.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Więcej
Zwiń
Wyjątkowy zestaw dla małej gosposi Pralka Żelazko Akcesoria Wiaderko WADER

Małe dziewczynki uwielbiają bawić się w dom i kreować swój wyjątkowy, rodzinny świat. Chętnie naśladują dorosłych i ich codzienne obowiązki. Najlepsze zabawki to te, które pozwalają młodej damie wcielić się w rolę gospodyni domowej. Fantastyczny zestaw WADER zapewni pyszną zabawę. Mała pani domu znajdzie w nim najpotrzebniejsze sprzęty i akcesoria, dzięki którym w mig zaprowadzi porządek. Wyjątkową pralkę z otwieranymi drzwiczkami i suszarkę ze sznurkami. Jest tu również deska do prasowania z żelazkiem. Z okruszkami na podłodze poradzi sobie za pomocą szczotki z szufelką, a wszelkie zabrudzenia usunie dzięki mopowi z wiaderkiem wyposażonym w koszyczek do odciskania nadmiaru wody. Wszystkie zebrane odpadki wylądują zaś w koszu na śmieci.
Więcej
Zwiń