Okapy - najlepsze oferty

Bardzo ładny, wydajny okap. Podwójne oświetlenie - łatwo wymienialne na LED - zapala się automatycznie po wysunięciu okapu, nawet o kilka milimetrów; bardzo praktyczna rzecz. Nie jest specjalnie głośny.
Okapy stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Ich głównym zadaniem jest pochłanianie oparów i tłuszczów oraz eliminowanie kuchennych zapachów. Przy wyborze okapu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwość zamontowania okapu, powierzchnię kuchni oraz kwestie estetyczną. Okapy można podzielić na podszawkowe, kominowe, wyspowe i teleskopowe. Okapy podszawkowe są stosunkowo niedrogie, zajmują mało miejsca, ale w związku z tym mają również małą wydajność. Okapy kominowe są to dużo większe urządzenia montowane nad kuchenką i maskujące rurę odprowadzającą opary do komina, są one większe i maja większą wydajność niż okapy podszawkowe. Okapy wyspowe działają podobnie jak okapy kominowe, z tym że montowane są do sufitu, nie zaś do ściany. Okapy teleskopowe, zwane także szufladowymi. Są to przede wszystkim okapy do zabudowy. Charakteryzują się one niewielkimi rozmiarami oraz tym że mogą zostać ukryte w szafce a na zewnątrz nie będą praktycznie widoczne. Warto również zastanowić się nad tym czy okap powinien być wyposażony w filtr (pochłaniacze), czy zamontowany bezpośrednio do wyciągu. Okapy podłączone do wyciągu są bardziej skuteczne. Natomiast okapy-pochłaniacze montowane są przede wszystkim wówczas gdy nie ma możliwości zamontowania wyciągu. Dodatkowym elementem okapu są filtry. Dzielą się one na tłuszczowe i węglowe. Filtry tłuszczowe absorbują tłuszcz, który dociera do okapu, znajdują się one zarówno w pochłaniaczach, jak i wyciągach. Natomiast filtry węglowe występują jedynie w pochłaniaczach i mają za zadanie niwelować zapachy. Obecnie na rynku wybór okapów jest bardzo duży. Największe marki (takie jak: Akpo, Ciarko, Cansy, Franke, Elica oraz inne)oferują wiele rodzajów, wzorów i kolorów okapów. Wybierz idealny dla siebie i kup go w najniższej cenie dzięki serwisowi Taniomania.pl.
Więcej
Zwiń
Cena
Znaleźliśmy dla Ciebie 5931 produktów - zobacz najlepsze oferty
Okap teleskopowy HB6247SX
Okapy kuchenne SAMSUNG pozwalają na szybkie, ciche oraz skuteczne usuwanie pary wodnej i innych oparów, dymu oraz zapachów. Trzy opcje prędkości wentylacji umożliwiają oczyszczanie powietrza szybko i skutecznie a stylowy design idealnie pasuje do pozostałych urządzeń SAMSUNG do zabudowy.


3 opcje prędkości
Nawet podczas gotowania kilku dań jednocześnie 3 szybkości pracy wyciągu z doskonałą mocą ssącą potrafią skutecznie usunąć wszystkie powstające opary i zapachy.

Filtr aluminowy
Łatwy do czyszczenia filtr powietrza wykonany z aluminium zatrzymuje zanieczyszczenia powietrza i pomaga utrzymać Twoją kuchnię w czystości.
Obudowa ze stali nierdzewnej
Stylowa rama ze stali nierdzewnej stanowi atrakcyjne wykończenie nowoczesnej kuchni, jest wytrzymała i łatwa do czyszczenia.
Więcej
Zwiń
Kod Producenta:WK-6 NEVA 60,Sprzęt do zabudowy:Tak,Typ okapu:Kominowy,Tryb pracy:Wyciąg/Pochłaniacz,Wydajność:650 m3/h,Ilość silników:1,Liczba stopni regulacji prędkości:3,Poziom hałasu:48 dB,Filtr węglowy:Opcjonalnie,Fltr odtłuszczający:Tak,Filtry - informacje dodatkowe:Filtr węglowy 2 sztuki- należy zakupić w przypadku braku odprowadzenia do komina,Moc oświetlenia:70 W,Ilość punktów świetlnych:2,Oświetlenie - szczegóły:Oświetlenie halogenowe 2 x 35W,Sterowanie:Manipulator mechaniczny,Wyświetlacz elektroniczny:Tak,Wyłącznik czasowy (timer):Nie,Panel sterujący:Przyciski,Średnica wylotu:12 cm,Zasilanie:AC 220-240 V 50Hz,Moc całkowita:210 W,Kolor:Stal nierdzewna,Wysokość:280 mm,Szerokość:530 mm,Głębokość:290 mm,Informacje dodatkowe:Okap w stylu wkładu kominowego do zabudowania,Certyfikaty:CE,Strona www:www.akpo.pl
Więcej
Zwiń
Kod producenta GFG2 GLASS WHITE
Typ Podszafkowy
Sterowanie Mechaniczne
Wyświetlacz Nie
Ilość silników 1 szt.
Łączna moc silników 180 W
Oświetlenie Tak
Rodzaj źródła światła LED
Ilość źródeł światła 1 szt.
Moc oświetlenia 5 W
Filtr węglowy w zestawie Tak
Tryby pracy PochłaniaczWyciąg
Regulacja przepływu powietrza Tak
Sposób regulacji przepływu powietrza Stopniowany
Funkcje dodatkowe opcja recyrkulacji
Klasa energetyczna E
Roczne zużycie energii 96 kWh/rok
Klasa wydajności przepływu dynamicznego F
Klasa sprawności oświetlenia D
Klasa efektywności pochłaniania zanieczyszczeń B
Poziom głośności 64 do b/d dB
Wydajność maksymalna 334 m3/h
Kolor biały
Szerokość 550 mm
Głębokość 278 mm
Średnica wylotu powietrza 120 mm
Wymiary opakowania (Szer/Wys/Gł) 600x250x360 mm
Waga urządzenia 9 kg
Waga z opakowaniem 9,5 kg
Min. napięcie zasilania 220 V
Maks.
Więcej
Zwiń

Opinie - Okapy

Bardzo ładny, wydajny okap. Podwójne oświetlenie - łatwo wymienialne na LED - zapala się automatycznie po wysunięciu okapu, nawet o kilka milimetrów; bardzo praktyczna rzecz. Nie jest specjalnie głośny.