Okapy - najlepsze oferty

Okap ogólnie spełnia moje oczekiwania. Wygląda dobrze, pracuje jak okap powinien pracować i nawet ma pilota :).
Okapy stanowią jeden z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Ich głównym zadaniem jest pochłanianie oparów i tłuszczów oraz eliminowanie kuchennych zapachów. Przy wyborze okapu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwość zamontowania okapu, powierzchnię kuchni oraz kwestie estetyczną. Okapy można podzielić na podszawkowe, kominowe, wyspowe i teleskopowe. Okapy podszawkowe są stosunkowo niedrogie, zajmują mało miejsca, ale w związku z tym mają również małą wydajność. Okapy kominowe są to dużo większe urządzenia montowane nad kuchenką i maskujące rurę odprowadzającą opary do komina, są one większe i maja większą wydajność niż okapy podszawkowe. Okapy wyspowe działają podobnie jak okapy kominowe, z tym że montowane są do sufitu, nie zaś do ściany. Okapy teleskopowe, zwane także szufladowymi. Są to przede wszystkim okapy do zabudowy. Charakteryzują się one niewielkimi rozmiarami oraz tym że mogą zostać ukryte w szafce a na zewnątrz nie będą praktycznie widoczne. Warto również zastanowić się nad tym czy okap powinien być wyposażony w filtr (pochłaniacze), czy zamontowany bezpośrednio do wyciągu. Okapy podłączone do wyciągu są bardziej skuteczne. Natomiast okapy-pochłaniacze montowane są przede wszystkim wówczas gdy nie ma możliwości zamontowania wyciągu. Dodatkowym elementem okapu są filtry. Dzielą się one na tłuszczowe i węglowe. Filtry tłuszczowe absorbują tłuszcz, który dociera do okapu, znajdują się one zarówno w pochłaniaczach, jak i wyciągach. Natomiast filtry węglowe występują jedynie w pochłaniaczach i mają za zadanie niwelować zapachy. Obecnie na rynku wybór okapów jest bardzo duży. Największe marki (takie jak: Akpo, Ciarko, Cansy, Franke, Elica oraz inne)oferują wiele rodzajów, wzorów i kolorów okapów. Wybierz idealny dla siebie i kup go w najniższej cenie dzięki serwisowi Taniomania.pl.
Więcej
Zwiń
Cena
Znaleźliśmy dla Ciebie 5543 produkty - zobacz najlepsze oferty
SAMSUNG HB6247SX + DARMOWA DOSTAWA Okapy kuchenne Samsung pozwalają na szybkie, ciche oraz skuteczne usuwanie pary wodnej i innych oparów, dymu oraz zapachów. Trzy opcje prędkości wentylacji umożliwiają oczyszczanie powietrza szybko i skutecznie a stylowy design idealnie pasuje do pozostałych urządzeń Samsung do zabudowy.

3 opcje prędkości

Nawet podczas gotowania kilku dań jednocześnie 3 szybkości pracy wyciągu z doskonałą mocą ssącą potrafią skutecznie usunąć wszystkie powstające opary i zapachy.

Oświetlenie halogenowe

Naturalna jasność oświetlenia halogenowego. uzupełnia stylowy design I wykończenie okapów ze stali nierdzewnej. Doskonale oświetla miejsce pracy podczas gotowania.

Filtr aluminiowy

Łatwy do czyszczenia filtr powietrza wykonany z aluminium zatrzymuje zanieczyszczenia powietrza i pomaga utrzymać Twoją kuchnię w czystości.
Więcej
Zwiń
1x Okap Akpo WK-6 Neva 60 cm stalowy

W zestawie kupujesz 1 szt.

Okap podszafkowy Akpo WK-6 Neva to urządzenie w kolorze stalowym o szerokości 60 cm, które pomoże Ci pozbyć się kuchennych oparów powstałych podczas gotowania. Maksymalna wydajność produktu wynosi 440 m³/h. Model ten mieści się w klasie energetycznej E.
Więcej
Zwiń
1x Okap Akpo WK-4 Nero 60 cm czarny

W zestawie kupujesz 1 szt.

Akpo WK-4 Nero to okap kominowy w kolorze czarnym o szerokości 60 cm. Maksymalna wydajność urządzenia wynosi 207 m³/h. Model znajduje się w klasie energetycznej E.

Cechy produktu:
 • typ: kominowy
 • wydajność maksymalna: 207 m³/h
 • klasa energetyczna: E
 • poziom hałasu: 50 dB
 • tryby pracy: wyciąg, pochłaniacz
 • regulacja prędkości
 • sterowanie: mechaniczne
 • oświetlenie: 2x żarówka halogenowa 35 W
 • filtry: przeciwtłuszczowy
 • kolor: czarny
 • wymiary: 91 x 60 cm
zobacz wszystkie parametry

OPIS

Akpo WK-4 Nero to okap kominowy w kolorze czarnym, o szerokości 60 cm, którego wydajność mieści się w przedziale 148-207 m³/h. Urządzenie posiada sterowanie mechaniczne, działa zarówno jako wyciąg jak i pochłaniacz.
Więcej
Zwiń
Okap ogólnie spełnia moje oczekiwania. Wygląda dobrze, pracuje jak okap powinien pracować i nawet ma pilota :).