Kolumny i głośniki - najlepsze oferty

Oczekiwałem większej głębi dźwięku oraz silniejszych basów. Ponadto liczyłem że sprzęt będzie łączył się bezprzewodowo z telewizorem LG. Potrzebował jednak przewodu optycznego. Ponadto bardzo mała różnica jest pomiędzy "programami" soudbara - np. kino, muzyka, standart?
Kolumny i głośniki – Większość osób, które zainwestowały w kupno telewizora, w końcu pomyśli o tym, aby swoje prywatne kino domowe uzupełnić o głośniki i kolumny. Jednym z ważniejszych kryteriów na jakie należy zwrócić uwagę decydując się na zakup kolumn głośnikowych jest ich cena, ilość miejsca jakie możemy na nie przeznaczyć oraz to do czego będziemy je użytkować. Najbardziej istotnym jednak parametrem jest jakość dźwięku, w końcu właśnie po to je kupujemy. Jakość dźwięku kolumny głośnikowej zależy przede wszystkim od jej budowy. Składa się na to obudowa, zwrotnica głośnikowa oraz membrana. Od rodzaju obudowy zależy przede wszystkim jakość odwzorowania dźwięku. Najlepiej zachowują się kolumny obudowane w drewnie, są one jednak bardzo drogo. Obecnie jednak coraz więcej kolumn w obudowach z tworzywa sztucznego dobrych marek bardzo dobrze odwzorowuje dźwięk. Zwrotnica głośnikowa ma za zadanie podział sygnału, który dociera do kolumny na kilka węższych (ich ilość zależy od ilości zamontowanych w kolumnie głośników). Natomiast membrana ma za zadanie wytworzyć fale dźwiękowe w wyniku pobudzania do drgań. Do wyboru mamy kolumny, które można podzielić na następujące grupy: kolumny podłogowe (wysokie kolumny z dużą ilością głośników, zajmują zazwyczaj sporo miejsca), kolumny podstawkowe (są mniejsze niż kolumny podłogowe, istnieje możliwość ich powieszenia) oraz subwoofer (przeznaczony jest do odtwarzania niskich dźwięków). Najczęściej kino domowe składa się co najmniej z dwóch głośników i subwoofera. Na rynku jest wiele bardzo dobrych producentów kolumn głośnikowych. Wśród nich wyróżnia się takie marki jak: Monacor, Yamaha, JBL, Taga Harmony, Canton, Paradigm oraz wiele innych. Wszystkie znajdziesz w najniższych cenach dostępnych w Internecie dzięki serwisowi Taniomania.pl.
Więcej
Zwiń
Cena
Znaleźliśmy dla Ciebie 9800 produktów - zobacz najlepsze oferty
The Gaudi Mk II - kolumny podłogowe

Gaudi Mk II to dzieło sztuki, które posiada wyjątkową zdolnosć do przekazywania muzycznej dynamiki - od najsubtelniejszego pianissimo do pełnego orkiestrowego crescendo. Kolumny potrafią reprodukować sygnały dźwiękowe o głośności 120 dB, przy jednoczesnym zachowaniu właściwej German Physiksom finezji i wierności.

Doskonałe dopasowanie przetworników
W każdej obudowie znajdują się cztery głosniki DDD ułożone w jednej osi, wspierane przez osiem sześciocalowych metalowych membran dla średniego basu i cztery dwunastocalowe płaskie przetworniki z membranami o strukturze plastra miodu w obudowie subwooferowej. Bas schodzi do 15 Hz.

Możliwość dostosowania osi dogięcia głośników DDD
Oś z głośnikami DDD może być fizycznie przesuwana (ramię teleskopowe) względem obudów basowych, w celu uzyskania optymalnej fazy.
Więcej
Zwiń
Cena za sztukę - kolumny sprzedawane w parach

Kolumna podłogowa TONSIL Altus 200

Zestaw Altus 200 jest mniejszym odpowiednikiem Altusa 300, przeznaczony jest dla miłośników muzyki rockowej, dyskotekowej itp.

Charakteryzują się lekko wyostrzonym brzmieniem.

Zastosowano w nich głośnik wysokotonowy z ferrofluidem (wykorzystywany często wgłośnikach estradowych) charakteryzujący się wysoką efektywnością.

Zestawy przygotowane są do połączenia albo konwencjonalnego, albo “bi-wirring”, “bi-amping”.

Kolumny mają ponadprzeciętne właściwości dynamiczne i świetnie nadawają się do nagłaśniania małych dyskotek czy domowych imprez.

Zestawy Altus nadają się doskonale do słuchania muzyki rockowej, jazzowe i pop. PARAMETRY TECHNICZNE : Moc nominalna 110 W

Moc maksymalna 200 W

Impedancja 8 Ω

Pasmo przenoszenia 40 - 18 000 Hz

Efektywność 90 dB

Waga 1szt.
Więcej
Zwiń
Dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny, TAV-606 są okazją zakupową zarówno dla systemów stereo hi-fi, jak również kina domowego.Chociaż cena tego zestawu jest niesamowicie atrakcyjna, w trakcie projektowania i produkcji nie było miejsca na żadne kompromisy, a nasi inżynierowie i akustycy wykorzystywali najlepsze komponenty i technologie, aby zapewnić jakość dźwięku wykraczającą poza poziom ustanowiony przez konkurencję w tej klasie cenowej. Brzmienie jest lekkie, szybkie, detalicznie oraz świetnie zdefiniowane i charakteryzujące się dużą dynamiką oraz głębokim basem o niskim zasięgu. Można określić je jako kolumny „przeźroczyste” dźwiękowo , gdyż ich brzmienie skupia się na naturalnym i precyzyjnym odtwarzaniu muzyki.
Więcej
Zwiń
Oczekiwałem większej głębi dźwięku oraz silniejszych basów. Ponadto liczyłem że sprzęt będzie łączył się bezprzewodowo z telewizorem LG. Potrzebował jednak przewodu optycznego. Ponadto bardzo mała różnica jest pomiędzy "programami" soudbara - np. kino, muzyka, standart?