Kolumny i głośniki - najlepsze oferty

Oczekiwałem większej głębi dźwięku oraz silniejszych basów. Ponadto liczyłem że sprzęt będzie łączył się bezprzewodowo z telewizorem LG. Potrzebował jednak przewodu optycznego. Ponadto bardzo mała różnica jest pomiędzy "programami" soudbara - np. kino, muzyka, standart?
Kolumny i głośniki – Większość osób, które zainwestowały w kupno telewizora, w końcu pomyśli o tym, aby swoje prywatne kino domowe uzupełnić o głośniki i kolumny. Jednym z ważniejszych kryteriów na jakie należy zwrócić uwagę decydując się na zakup kolumn głośnikowych jest ich cena, ilość miejsca jakie możemy na nie przeznaczyć oraz to do czego będziemy je użytkować. Najbardziej istotnym jednak parametrem jest jakość dźwięku, w końcu właśnie po to je kupujemy. Jakość dźwięku kolumny głośnikowej zależy przede wszystkim od jej budowy. Składa się na to obudowa, zwrotnica głośnikowa oraz membrana. Od rodzaju obudowy zależy przede wszystkim jakość odwzorowania dźwięku. Najlepiej zachowują się kolumny obudowane w drewnie, są one jednak bardzo drogo. Obecnie jednak coraz więcej kolumn w obudowach z tworzywa sztucznego dobrych marek bardzo dobrze odwzorowuje dźwięk. Zwrotnica głośnikowa ma za zadanie podział sygnału, który dociera do kolumny na kilka węższych (ich ilość zależy od ilości zamontowanych w kolumnie głośników). Natomiast membrana ma za zadanie wytworzyć fale dźwiękowe w wyniku pobudzania do drgań. Do wyboru mamy kolumny, które można podzielić na następujące grupy: kolumny podłogowe (wysokie kolumny z dużą ilością głośników, zajmują zazwyczaj sporo miejsca), kolumny podstawkowe (są mniejsze niż kolumny podłogowe, istnieje możliwość ich powieszenia) oraz subwoofer (przeznaczony jest do odtwarzania niskich dźwięków). Najczęściej kino domowe składa się co najmniej z dwóch głośników i subwoofera. Na rynku jest wiele bardzo dobrych producentów kolumn głośnikowych. Wśród nich wyróżnia się takie marki jak: Monacor, Yamaha, JBL, Taga Harmony, Canton, Paradigm oraz wiele innych. Wszystkie znajdziesz w najniższych cenach dostępnych w Internecie dzięki serwisowi Taniomania.pl.
Więcej
Zwiń
Cena
Znaleźliśmy dla Ciebie 9328 produktów - zobacz najlepsze oferty
Soundbar LG LAS655 2.1-kanałowy system dźwięku przestrzennego o mocy 320 W pozwala na uzyskanie mocnych basów i sprawia, że ulubione filmy, audycje telewizyjne, transmisje sportowe oraz programy muzyczne dostarczają silniejszych wrażeń. Unikalną cechą urządzenia jest wbudowany
Więcej
Zwiń
Cena za sztukę - kolumny sprzedawane w parach

Kolumna podłogowa TONSIL Altus 200

Zestaw Altus 200 jest mniejszym odpowiednikiem Altusa 300, przeznaczony jest dla miłośników muzyki rockowej, dyskotekowej itp.
Charakteryzują się lekko wyostrzonym brzmieniem.
Zastosowano w nich głośnik wysokotonowy z ferrofluidem (wykorzystywany często wgłośnikach estradowych) charakteryzujący się wysoką efektywnością.
Zestawy przygotowane są do połączenia albo konwencjonalnego, albo “bi-wirring”, “bi-amping”.
Kolumny mają ponadprzeciętne właściwości dynamiczne i świetnie nadawają się do nagłaśniania małych dyskotek czy domowych imprez.
Zestawy Altus nadają się doskonale do słuchania muzyki rockowej, jazzowe i pop. PARAMETRY TECHNICZNE : Moc nominalna 110 W
Moc maksymalna 200 W
Impedancja 8 Ω
Pasmo przenoszenia 40 - 18 000 Hz
Efektywność 90 dB
Waga 1szt.
Więcej
Zwiń
Soundbar J355 120W 2.1
HW-J355

Bezprzewodowe połączenie z telewizorami Samsung (TV Sound Connect)
Głośnik niskotonowy pasywny

Funkcje ogólne
Moc wyjściowa: (RMS) 120 W
Liczba kanałów: 2.
Więcej
Zwiń
Oczekiwałem większej głębi dźwięku oraz silniejszych basów. Ponadto liczyłem że sprzęt będzie łączył się bezprzewodowo z telewizorem LG. Potrzebował jednak przewodu optycznego. Ponadto bardzo mała różnica jest pomiędzy "programami" soudbara - np. kino, muzyka, standart?