





STOPERAN 18 kaps.









STOPERAN 18 kaps. - Najlepsze oferty
STOPERAN 18 kaps. - Opis
Burza w jelitach? Stoperan leczy od 1. dawki1Źródło: 1. Początek działania terapeutycznego loperamidu występuje po 1-3 godzinach od przyjęcia, ChPL Stoperan.
- Czy wiesz, że...
- Sprawdź też
- Szczegóły produktu
Działa szybko - leczy biegunkę już od 1. dawki1
Działanie występuje nawet po 1h od podania 1. dawki1
Do leczenia ostrej i przewlekłej biegunki
Uspokaja pracę jelit
1 Źródło: 1. Początek działania terapeutycznego loperamidu występuje po 1-3 godzinach od przyjęcia, ChPL Stoperan.
CZY WIESZ, ŻE...
Działanie odczuwalne jest już po 1h po podaniu1Jego substancja aktywna łączy się z receptorami obecnymi na powierzchni jelita, uspokajając perestaltykę i ograniczając konieczność natychmiastowego wypróżnienia.
Przyspiesza wchłanianie wody z jelita grubego, co poprawia konsystencję stolca oraz zmniejsza ryzyko odwodnienia.2
Źródła:
1. Początek działania terapeutycznego loperamidu występuje po 1-3 godzinach od przyjęcia.
2. Równolegle niezbędne jest właściwe nawadnianie.
pomaga w wielu typach biegunki, której przyczyną mogą być: grypa żołądkowa
cukrzyca
alergie pokarmowe
zespół jelita
drażliwego IBS
stres
może być stosowany u:dzieci od 6-ciu latdorosłychosób w podeszłym wiekuDAWKOWANIE:Dzieci - od 6 do 8 lat:
Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym (...) więcej wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę.
Biegunka przewlekła: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 2 kapsułki. (4 mg) na dobę.
Dzieci - od 9 do 12 lat:
Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: 1kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6mg) na dobę.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
Biegunka ostra: pierwsza dawka 2 kapsułki (4 mg), a następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 8 kapsułek (16 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: początkowo 1 kapsułka (2 mg) 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 4-6 kapsułek (8-12mg) na dobę.
dostępny w dwóch wariantach:8 kapsułek
18 kapsułek
rekomenduje ElektrolitySZCZEGÓŁY PRODUKTU
Skład
Działanie
Wskazania
Przeciwskazania
Dawkowanie i sposób użycia
Substancją czynną leku jest loperamidu chlorowodorek (Loperamidi hydrochloridum) 2 mg. Substancje pomocnicze to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, skład kapsułki żelatynowej: żelatyna, erytrozyna (E127), błękit patentowy (E131), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104).
Stoperan hamuje nasilone ruchy jelit, a także zwiększa wchłanianie wody. Wskutek tego spowalnia przechodzenie treści pokarmowej przez jelita, zmniejsza częstość i liczbę wypróżnień oraz powodując zwrotne wchłanianie wody w jelicie grubym, zmienia konsystencję stolca.
Objawowe leczenie ostrej i przewlekłej biegunki.
• jeśli pacjent ma uczulenie na loperamid lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
• w stanach, w których niepożądane jest spowalnianie perystaltyki jelit z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, okrężnicy olbrzymiej i toksycznego rozszerzenia okrężnicy, stosowanie leku Stoperan należy natychmiast przerwać w przypadku wystąpienia zaparcia, wzdęcia brzucha lub niedrożności jelit,
• w niedrożności jelit, ostrym wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego, ostrym rzucie krwotocznego zapalenia jelita grubego, rzekomobłoniastym zapaleniu jelit, zwłaszcza związanym z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania,
• w bakteryjnym zapaleniu jelita cienkiego i okrężnicy spowodowanym chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter,
• w ostrej czerwonce z krwią w kale i przebiegającej z podwyższoną temperaturą ciała,
• u dzieci w wieku poniżej 6 lat
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Biegunka ostra: pierwsza dawka 2 kapsułki (4 mg), a następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 8 kapsułek (16 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: początkowo 1 kapsułka (2 mg) 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 4-6 kapsułek (8-12 mg) na dobę.
Dzieci w wieku od 9 do 12 lat:
Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 8 lat:
Biegunka ostra: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 2 kapsułki (4 mg) na dobę.
Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek oraz u pacjentów w podeszłym wieku. Biegunka może ustąpić po jednej dawce. Wówczas nie należy dłużej stosować leku.
*Stoperan, 2 mg, kapsułki twarde. Postać: kapsułki twarde Wskazania: Stoperan jest wskazany w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych, dzieci w wieku powyżej 6 lat. Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Stoperan to lek dostępny bez recepty, który leczy zarówno pierwsze, jak i nasilone objawy biegunki. Działa szybko i nawet jedna dawka wystarczy, by zmniejszyć częstość wypróżnień. Skład:Substancja czynna: chlorowodorek loperamidu; substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, skład kapsułki żelatynowej: żelatyna, erytrozyna (E127), błękit patentowy (E131), tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104).Wskazania i działanie:
- Stoperan jest wskazany w objawowym leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych, dzieci w wieku powyżej 6 lat.
Stoperan jako substancję czynną zawiera loperamid, który jest lekiem przeciwbiegunkowym. - Łączy się on z receptorami obecnymi na powierzchni jelita, spowalniając ich perystaltykę i ograniczając konieczność natychmiastowego wypróżnienia.
- Zwiększa też wchłanianie wody z jelita grubego, co przekłada się na poprawę konsystencji stolca.
- Zabezpiecza także przed odwodnieniem.
- Stoperan jest najczęściej stosowanym lekiem przeciwbiegunkowym w Polsce.
- Jego korzystny profil bezpieczeństwa oraz wysoka skuteczność stały się podstawą rekomendacji do samodzielnego leczenia biegunki, wydanej przez Światowe Towarzystwo Gastroenterologii (WGO).
- Stoperan nie podrażnia śluzówki przewodu pokarmowego i jest łagodny dla żołądka.
- Nie ma też żadnego wpływu na florę jelitową. Działa wyjątkowo szybko i skutecznie - nawet jedna dawka wystarcza, by zredukować częstość wypróżnień.
Pierwsza dawka zazwyczaj składa się z dwóch kapsułek. Biegunka może ustąpić już po pierwszej dawce.
Kapsułki Stoperanu należy przyjmować w całości, jednak w przypadku trudności z połykaniem można wsypać zawartość do niewielkiej ilości wody i wypić.
Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek oraz u pacjentów w podeszłym wieku.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Biegunka ostra:
- pierwsza dawka 2 kapsułki (4 mg), a następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 8 kapsułek (16 mg) na dobę.
Biegunka przewlekła:
- początkowo 1 kapsułka (2 mg) 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 4-6 kapsułek (8-12 mg) na dobę.
Dzieci w wieku od 9 do 12 lat:
Biegunka ostra:
- 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę.
Biegunka przewlekła:
- 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę.
Dzieci w wieku od 6 do 8 lat:
Biegunka ostra:
- 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 3 kapsułki (6 mg) na dobę.
Biegunka przewlekła:
- 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 2 kapsułki (4 mg) na dobę.
Przeciwwskazania:
- Nadwrażliwość na loperamidu chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
- Stany, w których niepożądane jest spowolnienie perystaltyki jelit, z powodu możliwego ryzyka wystąpienia ciężkich powikłań, w tym niedrożności jelit, okrężnicy olbrzymiej (megacolon) i toksycznego rozszerzenia okrężnicy (megacolon toxicum).
- Leczenie lekiem Stoperan należy natychmiast przerwać w przypadku wystąpienia zaparcia, wzdęcia brzucha lub niedrożności jelit.
- Niedrożność jelit.
- Ostre wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ostry rzut krwotocznego zapalenia jelita grubego, rzekomobłoniaste zapalenie jelit, zwłaszcza związane z podawaniem antybiotyków o szerokim zakresie działania.
- Ostra czerwonka z krwią w kale i przebiegająca z podwyższoną temperaturą ciała. Bakteryjne zapalenie jelita cienkiego i okrężnicy spowodowane chorobotwórczymi bakteriami z rodzaju Salmonella, Shigella i Campylobacter.
- Nie należy stosować leku u dzieci poniżej 6 lat.
Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 osób, w tym pojedyncze przypadki):
- bóle i zawroty głowy, zmęczenie, senność;
- ból brzucha, zaparcia, nudności i wymioty, niedrożność jelit, rozszerzenie okrężnicy, w tym toksyczne rozszerzenie okrężnicy, wzdęcia z oddawaniem wiatrów i niestrawność, suchość w jamie ustnej;
- wysypka, pokrzywka i świąd, obrzęk naczynioruchowy, wysypka pęcherzowa, w tym zespół Stevensa-Johnsona (choroba skóry polegająca na odwarstwieniu się naskórka), rumień wielopostaciowy (choroba skóry przebiegająca z powstaniem zmian rumieniowatych) i martwica toksyczno-rozpływna naskórka (choroba skóry, w przebiegu której dochodzi do zmian martwiczych naskórka);
- reakcje alergiczne, niekiedy ciężkie reakcje nadwrażliwości, w tym wstrząs anafilaktyczny (ciężka reakcja alergiczna z występującymi nagle trudnościami w oddychaniu, obrzękiem twarzy lub gardła, ciężkimi zawrotami głowy) i reakcje przypominające anafilaksję;
- zatrzymanie moczu.
U niektórych osób w czasie stosowania leku Stoperan mogą wystąpić inne działania niepożądane.
W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszystkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.Ostrzeżenia i środki ostrożności: Stoperanu nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.
W przypadku gdy podczas leczenia ostrej biegunki w ciągu 48 godzin nie nastąpi poprawa, należy skontaktować się z lekarzem.Producent:US Pharmacia Sp. z o.o mniej
STOPERAN 18 kaps. - Opinie i recenzje
Na liście znajdują się opinie, które zostały zweryfikowane (potwierdzone zakupem) i oznaczone są one zielonym znakiem Zaufanych Opinii. Opinie niezweryfikowane nie posiadają wskazanego oznaczenia.
b...1
- 2025-07-07m...4
- 2025-07-04P...4
- 2025-06-30